01-brutal-assault-pevnost

Fotoreport Brutal Assault 2017 atmosféra

Festival Brutal Assault je v první řadě o muzice, ale když ji zasadíte do fantastického místa pevnosti Josefov a zpříjemníte dalšími zajímavosti, stane se z festivalu kultovní místo. Atmosféru vám přiblížíme na fotografiích, posaďte se pusťte si muziku a pojďme na to!

Co tu máme?
Pevnost, město Josefov, festivalový areál, jídlo, výstavy uvnitř areálu a pevnosti, historie festivalu, specialitky 🙂

Pevnost
3. října 1780 byl položen základní kámen pevnostního města Josefova. Celý komplex josefovské pevnosti byl bojeschopný od roku 1787, kdy jej Josef II. vojsku slavnostně předal. Teprve fyzicky na místě si uvědomíte jak obrovská pevnost je.

 

Město Josefov
Byl jsem na první ročníku v Josefově v roce 2007 po přestěhování ze Svojšic a nejprve na nás obyvatelé Josefova (převážně Romové) koukali divně. Ale nyní to pochopili jako příležitost pro byznys. Pivo, jídlo, levněji než v areálu jim zaručuje bezva výdělek.

 

Areál festivalu
Areál festivalu je situován v jižní části pevnosti a za dobu konání od roku 2007 doznal sadu úprav a lépe se zde pohybuje.

 

Jídlo
Vyberete si, dokonce je tu veganská ulice a sladký 🙂

 

Výstava Art-Brut-All
Letos byly vnitřní prostory na několika místech doplněny výstavami.  Např. cestou po tmě jen osvětlenou svíčkami (uvědomíte si co viděli tehdejší vojáci) a výstavu děl konkrétních umělců. Mezi kterými byl i Franta Štorm a jeho obrazy mě velmi překvapili, má svůj „silný rukopis“.

 

Historie festivalu Brutal Assault
Nejlepší počin letošního festivalu! Nevyužité ploty byly osazeny velkými plachtami ke každému ročníku. Mnoho návštěvníků vůbec neví, že festival založil jiný organizátor, vymyslel název a na jiném místě v roce 1996.  Prý se zúčastnilo 350 fandů. Zlom nastal v roce 2006 ve Svojšicích, kdy přijelo už 7.000 fans a já byl u toho! Chtěl jsem vidět Napalm Death, Morbid Angel, Mayhem a Destruction na jednom místě. Další zlom podle mého přišel v roce 2014 kdy se podařilo získat Slayer, přijelo cca 14.000 fans.

 

Specialitky na závěr.
Lehl jsem si v Josefově na náměstí na trávník a slyšel jsem poláky: „Češi mají Metalfest, Masters of rock, Obcene Extreme, Brutal Assault a co my? Brutal Assault je jednoznačně mezinárodní festival, slyšel jsem češtinu, slovenštinu, polštinu, němčina, francouzštinu, chorvatštinu, angličtinu a severské jazyky nerozpoznám.

 

Přečtěte si fotoreporty z dalších dnů festivalu Brutal Assault 2017: den 1., den 2., den 3., den 4., atmosféra festivalu BA.