Jaké vybrat ROCKové oblečení oblečení

Jaké vybrat rockové oblečení?

Jaké vybrat rockové oblečení? Rocková móda je tu po desetiletí, tak přeci každý ví, jak se rocker obléká. No, právě! Rockové oblečení nebo spíše některé atributy z něj se dostali do velkých módních řetězců a je všude. Takže najdete džísku s nášivkami, nádhernou, ale pošitou kytičkami :-). O lebkách ani nemluvě, ty jsou na tričkách značek, které s rockovým oblečením ani historií nemají nic společného. Proto se nejprve podíváme co je rockové oblečení.

Základem a klasikou v rockovém oblečení jsou džíny, tričko a kožená bunda. Odzkoušené, praktické. Džíny svou povahou vydrží všechno a na tričku je nějaká nesmrtelná klasika jako Led Zeppelin, Deep Purple nebo Rolling Stones nebo prostě vaše srdcovka. Stejně s koženou bundou, nekonečným nošením vám téměř přiroste k tělu a nebudete ji chtít odložit. Další ověřenou kombinací jsou džíny, pevné boty, košile (ideálně na hrudi rozhalená) s přehozenou džískou bez rukávů. Pojďme dále, mírně přitvrdíme – pevné boty nahradíme teniskami a k tričku a džínám přidáme křivák, pásek ozdobíme pyramidami :-). A pak už jedeme z kopce, boty vezmeme těžký, křivák posejeme pyramidami, přišijeme nášivky – a to jsme se stylově přiblížili až k metalovému oblečení. Za nás vede klasika džíny, tričko, kožená bunda, pevné boty a k tomu kombinace místo bundy – džíska džínová nebo kožená bez rukávů. Důležitým kouskem v rockovém oblečení podle nás tvoří košile, kterou se zviditelníte i v rockovém davu. Vynechali jsme brýle, šátky, řemínky, klobouky, účesy, náušnice, tetování, piercing, vousy… To všechno k rockovému oblečení a stylu patří, ale o tom někdy jindy.

Když teď víme, že chceme tričko, košili a džíny můžeme vyrazit do obřího nákupního centra ….nééé 🙁 ! Nebo si vybrat výjimečné rockové kousky u značek, které mají rock v žilách. A jsme u toho, jaké vybrat rockové oblečení. Podle nás je důležitá historie značky, její vznik a zaměření. Zakladatelé rockových značek jsou rockeři nebo mají přátele v rockové komunitě a to se odráží na filozofii značky, výběru materiálů a tvorbě designu, který je přímo pro rockové fanoušky a muzikanty. V každém motivu či detailu cítíte, že tvůrci rockového oblečení přemýšlí jako vy, chodí na rockové koncerty, poslouchají kapely jako vy. Vybrali jsme pro vás tři takové výjimečné značky, u kterých vám představíme jejich rockový příběh. Trička Red Chapter, košile Rebel Spirit a džíny Rock Revival. Pojďme na to!

Mezi mnoha opravdu rockovými značkami oblečení některé vynikají – myšlenkou, provedením nebo nápadem. K takovým značkám patří americká značka Red Chapter a to svými tričky s ambigramem. Mark Palmer, zakladatel značky, jako teenager vyrýval do lavice písmena způsobem, že se dala číst i z druhé strany. Začal vytvářet ambigramy, což je grafický text vytvořený tak, že lze číst více směry. Například přečtete Angel a po otočení Devil. Je to téměř magické. Mark Palmer má přátele v rockové komunitě a tak se svým kamarádem zpěvákem Bryanem Hopkinsem založili značku Red Chapter. Výjimečnou značku Red Chapter také tvoří to, že ambigramy nejsou dvě náhodná nesouvisející slova, ale často jsou to protiklady nebo životní dualismy, které mají velkou hloubku. Family-Forever, Choice-Destiny, Saint-Sinner, … Red Chapter je jediná prémiová světová značka postavená výhradně na umění ambigramu.

U košilí už je třeba vybírat pečlivěji a říci si zda mám opravdu odvahu vynikat mezi rockovými kamarády. Když zpěvák David Coverdale s legendárními Whitesnake vystoupil v ČR v rozhalené bílé košili s výšivkami v královském stylu, všichni žasli a hleděli. Co je to za značku? Rebel Spirit – A Royal Way Of Life. Málo které značce se podařilo vložit do těchto několika slov úplně všechno. Máte rebelskou duši a chcete vystupovat jako král? Pak je Rebel Spirit značka pro vás. Detailně propracované košile, ozdobené obrovskými výšivkami, celoplošnými potisky, které zvýrazňují výsledný dojem. A to není všechno, podšívky krku a rukávů, ozdobné knoflíky, jsou dovedeny do dokonalosti. Chcete být rockovým králem? Vyberte si Rebel Spirit.

A co džíny? Zde máme ověřené klasiky jako Levisky a spoustu dalších značek. Dostačují,… ale na druhou stranu nijak nevynikají. Hledali jsme dlouho, než jsme objevili ve Spojených státech velmi populární značku Rock Revival. Džíny Rock Revival jsou luxusem v rockovém oblečení a nejsou pro každého. Když si je oblečete, každý pozná jakou značku nosíte. Džíny Rock Revival jsou postaveny přímo na rockových základech a ROCK je přímou inspirací pro vznik značky. Rock Revival je rockové oblečení hodné obdivu. Značka ztělesňuje svůj vlastní název. Džíny Rock Revival jsou jako ROCK, pevné, kvalitní jako skála a vydrží všechno. Zároveň stejně jako ROCK, který zažíval vzestupy a pády se vždy navrátil zpět jako bájný Fénix (REVIVAL). Rock Revival – luxus v rockovém oblečení.

Chcete-li jít s davem nakupujte nevýrazné rockové oblečení v modních nákupních centrech značky, které nemají s rockem a jeho historií nic společného. Pokud si chcete vytvořit svůj vlastní styl rockového oblečení vyberte si značky, které jsou něčím výjimečné a stojí za nimi skutečný rockový příběh. Cestovali jsme po světě a vybrali jsme pro vás trička Red Chapter, košile Rebel Spirit a džíny Rock Revival. Když si vyberete právě z těchto značek na našem online shopu Elitní Rebel, budeme potěšeni a poskytneme vám skvělý servis. Pojďte mezi rebelskou elitu! ROCK FOREVER.

Fotogalerie