Galerie Ambigramů

Největší galerie ambigramů na českém internetu

Prohlédněte si největší galerii ambigramů na českém internetu. Podívejte se na úžasná umělecká díla, které lze číst i po otočení. Ambigramy jsou rozděleny do skupin na hudební, ambigramy na oblečení, spirituální, se slovem láska (LOVE), se živly, obsahující téma alkohol a umělecká, názvy měst a států, ambigramy s tématem rodiny, číslicemi.

Stále nás překvapuje skrytá krása a dokonalost ambigramů. Většina lze číst po otočení o 180°, minimum zrcadlově (např. Paris). Vybírali jsme postupně, pečlivě a zde najdete jen ty nejskvělejší díla. Je jich více než 100! Inspirujte se krásou a myšlenkami ambigramů.

Hudební ambigramy

Začínáme hudebními ambigramy, protože muziku milujeme :-). Nejčastěji se objevuje ambigram Rock and Roll. Složitý text a krásné provedení. Někdy si neuvědomujeme, že logo skupiny je ambigram. Např. u skupiny ABBA je druhé B otočené. Obdobně N u Nine Inch Nails. Tyto ambigramy se čtou oběma směry stejně a neotáčejí se.

Ambigramy Red Chapter (oděvní značka)

Red Chapter Clothing je americká oděvní značka, která je jako první postavená zcela na umění ambigramu. Autorem všech ambigramů je zakladatel Mark Palmer. Výjimečností ambigramů Red Chapter je to, že po otočení mají jiný význam, což je často složitější. Zároveň ambigramy Red Chapter obsahují silnou myšlenku. V našem eshopu Elitní Rebel můžete oblečení Red Chapter zakoupit.

Ambigramy se slovem láska (LOVE)

U ambigramu LOVE, slovu s největším citem nás překvapuje jak se často vyskytuje ve spojení se slovy PAIN nebo HATE.

Spirituální ambigramy

Spirituálních ambigramů je jednoznačně největší počet. Obsahují duchovní rozměr, často i motivaci nebo dvojakost či dualitu životních postojů , které se podle situace mohou odehrát zcela opačným způsobem. Velmi silné myšlenky, který odpalují naši mysl a nutí nás přemýšlet.

Ambigramy se živly

Mezi živly vidíte opravdový diamant mezi ambigramy, obsahuje živlů dokonce několik zároveň: Earth, Air, Fire, Water.

Ambigramy na téma rodiny

Rodina je nade vše, ještě přidáme další ambigramy na téma rodiny. Mezi nejoblíbenější a nejvíce povedený patří ambigram Family – Forever.

Umělecké ambigramy

Při prohlížení uměleckých ambigramů se na chvíli zastavte a kochejte se těmito uměleckými skvosty. I při poměrné složitosti si zachovávají čitelnost a styl.

Ambigramy na téma alkohol

Ambigramy na téma alkohol obsahují ten správný vtip, všichni rozumíme, že se láhev nebo sklenička vyklopí do hrdla a přitom se otočí. S tím si hlavně hraje Drink – Drunk. Ostatní jsou názvy alkoholů, které využívají otočení názvu.

Ambigramy měst, států, cestování

Ambigram slova ambigram (:-) velmi početný)

Ambigramy s číslicemi

Formou ambigramu je dokonce vytvořeno prvních 10 číslic, tento obrázek si zvětšete ať je všechny vidíte.

Ambigramy pro význam jedinečnosti (v různém směru)

Ambigramy - firemní loga

Ambigramy se používají na firemní loga. Například francouzská oděvní společnost New Man anebo dnes již neexistující americký výrobce hardware Sun Microsystems.

Speciální osobní ambigram na závěr

Nesmí chybět ambigram názvu našeho eshopu tedy ELITE REBEL 🙂 A na závěr osobní specialita, ambigram se jménem majitele eshopu Elitní Rebel: Radek Pohan. Autorem ambigramu je zakladatel Red Chapter Clothing – Mark Palmer.