Fotoreport Ostrava v plamenech 2017

Ostrava v plamenech 2017

Ostrava v plamenech! Ostrava neshořela nebojte! Ale fanoušci hořeli nadšením! Čtvrtý ročník Ostravy v plamenech potvrzuje rostoucí tendenci festivalu! V Ostravě máme jedinečný areál vysokých pecí, který k metalu sedí a dotváří atmosféru. Milujeme když je muzika nahlas a nikdo vám neříká ztiš to! Pojďme na muziku 🙂

KREYSON
Která česká kapela má dva světoznámé muzikanty v sestavě a nejlepšího českého metalového zpěváka? KREYSON! Velké překvapení, nádherný ostrý zvuk. Mě dostala píseň Archanděl Michael, nádherně řezala Rolandova kytara, kapela byla dynamická, Láďa si pohrával s polohami hlasu. Mike Terrana je démon. Úplně si podmanil publikum a ve finále svého sóla při bubnování jen dlaněmi nám padala čelist. A Láďa je ve fantastické pěvecké formě. Třešničkou vystoupení byla skladba Přátelství, kterou si zahráli společně s čelistkou Barborou Holou a světoznámým producentem Chrisem Tsangaridesem. Společně s ním pokřtili tuto písničku. Můžeme se těšit na podzimní turné Kreyson! Fotogalerie Keyson.

LOUDNESS
Kruh se uzavřel. Tomu neuvěříte. Hóóoodně dávno jsem si koupil a přivezl kompilaci Hell Comes To Your House (Music for Nations) a tam byla sladba Esper od Loudness z roku 1984. Netušil jsem, že tuto japonskou kapelu ještě někdy uvidím na živo. A stalo se! Heavy metal v ryzí podobě. To musíte vidět a slyšet. Kytarista Akira Takasaki válel jako o život, bubeník s vyzáží samuraje hnal kapelu dopředu, basa Masayoshi Yamashity drtila zvukem a zpěvák Minoru Niihara ze sebe vydal všechno. Z původní sestavy z roku 1981 byl kytarista a basák. Těm chlapům je 56 – 57!!!? Za takový výkon smekám. Kdo neviděl neuvěří. LOUDNESS! Fotogalerie Loudness.

ARCH ENEMY
Headliner festivalu, na který přišla drtivá většina fanoušků. Loudness posunuli laťku vysoko, překoná je Arch Enemy? Těšil jsem se dvojnásob. Kytaristu Michaela Amotta mám v hleďáčku od vzniku CARCASS a u kytaristy Jeffa Loomisse sleduji jeho sólovou tvorbu. A protože jsem byl na Arch Enemy ještě s Angelou Gossow, byl jsem zvědav na živé provedení s Alissou White-Gluz. A pak to začalo. Přemýšlím jak vám popsat svoje pocity…viděli jsme světovou extratřídu hráčského umění death metalu? Alissa si koncert evidentně užívala, ten její chraplák je k neuvěření a vynikalo to v okamžiku kdy svým „normálním hlasem“ hecovala publikum. Skákala, běhala, hecovala, tahle mladá dračiče na mě působila lidštějším dojmem než kdysi Angela a je to fantastická volba. Ale nenechte se zmást, ty kdo vévodí muzice Arch Enemy jsou kytaristé Michael Amott a Jeff Loomis, světová extratřída v rychlosti a melodických vyhrávkách. Oba si evidentně koncert užívali a bylo vidět jak se doplňují a společné hraní je baví… Lze se bavit a užívat si melodický death metal? Ano, já jsem se bavil, užil jsem si to a do noční Ostravy jsem vyrazil se skvělým pocitem, že to stálo za to! Ostrava v plamenech! Fotogalerie Arch Enemy.

Fotografie KREYSON

 

Fotografie LOUDNESS

 

Fotografie ARCH ENEMY