OG Abel Art

Ukázka tvorby umělce OG Abel

OG Abel, celým jménem Abel Izaguirre, je respektovaný umělec z Los Angeles, USA. Vyrůstal se sedmi bratry a pouze s matkou v chudinské části South L.A. Do této čtvrti policie nejezdila, museli jste se ochránit sami. Všudy přítomnost gangů ovlivňovala jeho bratry. Jeden byl zavřen za prodej drog a držení zbraní, druhý za postřelení spolužačky. Zlomovou situací bylo zastřelení nejmladšího bratra Luise,  bratrovi bylo pouhých 15 let. Podrobněji si můžete životní OG Abel příběh přečíst zde.

OG Abel dnes vzpomíná, že veškerou nahromaděnou negativitu přeměňoval na umění. Umění bylo jeho východiskem. Médiem byl sprej a plátnem vagóny, zdi skladů, opuštěné haly. Stal se respektovaným graffiti umělcem, nemaloval však jen tagy ale hlavně „mural“. Bylo to nelegální, ale místa kde byla jejich umělecká díla byla přístupná jen vyvoleným.

Jeho umělecké nadání se projevovalo naplno. Navrhoval trička, náměty na obuv, postavičky „Locsters“.  Řadu svých motivů licencoval pro světové značky. Například pro nejoblíbenější  gangsterskou hru GTA. Jako postava gangstera si můžete vybrat motiv tetování. Popularita některých jeho motivů je taková, že si je lidé tetují, podívejte se na tento odkaz. Vypracoval se až k vlastní oděvní značce OG Abel a nyní máte možnost inspirovat se jeho uměleckým výtvory.