Gangster nebo umělec?

Gangster nebo umělec? Nechá si říkat OG Abel, ale jeho vlastní jméno je Abel Izaguirre. Vyrůstal se sedmi bratry a pouze s matkou v chudinské části South Central Los Angeles. Izaguirre začal pracovat už v 10 letech, prodával od dveří ke dveřím sladký chléb, tortilly pro místní pekárnu. Neměli nic, neslavili ani vánoce nebo svátky.

Bydleli v části South Central Los Angeles. Do této části města policie nejezdila, museli jste se ochránit sami. Všudy přítomnost gangů ovlivnila jeho bratry. Jeden byl zavřen za prodej drog a držení zbraní na 10 let, druhý dostal 15 let za postřelení spolužačky. To nebylo všechno. Jeho nejmladší bratr Luis byl zastřelen když mu bylo pouhých 15 let.

OG Abel byl každodenně vystaven otázce zda se stát členem gangu. Také byl umělecky nadaný a kreslil. Ganster nebo umělec? OG Abel veškerou nahromaděnou negativitu přeměňoval na umění. Umění bylo jeho východiskem. Médiem byl sprej a plátnem vagóny, zdi skladů, opuštěné haly. Stal se respektovaným graffiti umělcem, nemaloval však jen tagy ale hlavně “mural”. Bylo to nelegální, ale místa kde byla jejich umělecká díla byla přístupná jen vyvoleným. Jeho umělecké nadání se projevovalo naplno. Navrhoval trička, náměty na obuv, postavičky “Locsters”. Dokonce licencoval svoje kresby jako tetování pro postavy, které si můžete vybrat v populární hře GTA V! Popularita některých jeho motivů je taková, že si je lidé tetují, podívejte se na tento odkaz. Vypracoval se až k vlastní oděvní značce OG Abel, prohlédněte si jeho návrhy zde.

Dnes je OG Abel respektovaný umělec z Los Angeles, USA. Vybral si umění. Prohlédněte si jeho oděvní značku zde.

Fotogalerie (airbrush a graffiti)