Fotoreport Sorfest 2017

Slezskoostravský Rock-Fest 2017

Příjemný areál Slezsko-ostravského hradu, tři scény. Jedna zdarma u vody, dvě uvnitř. Bezva princip – na jedné scéně se hraje, druhá se připravuje. Na spíše menší prostory byl i kvalitní zvuk. Výběr jídla parádní, stany na pivko a jídlo bylo ok. Jednotlivé kapely, které jsme stihli, jen tak telegraficky s komentářem našich pocitů.

Nahum
Nahum – death thrash nářez s kolujícím Jackem Danielsem. Jack v tom horku působil velmi rychle, ale zpěvák to ustál až do konce :-). Překvapivě na takhle tvrdou muziku dost lidí.

Root
Root – největšího pekelníka Big Bosse vyhnalo do podzemí (do stínu) přímo pražící slunce. Odzpíval téměř celý set v sedě na boku scény ve stínu. „Lidsky“ situaci okomentoval, takže diváci to vzali v pohodě. Stáří nezastavíš. Prostě black metal na slunce nepatří 🙂

Cocotte Minute
Cocotte Minute – našlapaná energie, skvělý kontakt s diváky. Od první do poslední minuty. Nejlepší okamžik byl, když se vydal zpěvák Martin Zeller mezi diváky. Paráda. Já jsem žasl na výkonem bubeníka Marka Macháčka. Většinou bubeníky za hradbou bubnů nevidíme, tady mě připadalo, že jsou bubny zmenšené :-).

Doga
Doga – nejlepší úvod, velmi pěkná scéna a natěšeně zpívající fanoušci všech generací. Nejen podle triček bylo poznat, že jsou tu jako doma.

Salamandra
Salamandra – nádherně znějící kytary, rychlá jízda. Bohužel již cesta domů. Další kapely festivalu už jsme nestihli 🙁

Fotografie z akce si prohlédněte zde: